Skocz do zawartości

Mytek DAC Stereo96

Typ sprzętu: Inne

Producent: Mytek

Model: DAC Stereo96


Rewalacyjny

(5/5)


(5/5 na podstawie 1 opinii)

sprzet
martinez

Data dodania: 26 grudzień 2008

martinez

Data dodania: 26 grudzień 2008

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Szczegółowość, dynamika, przestrzeń, ilość wejść cyfrowych, wzmacniacz słuchawkowy bardzo wysokiej jakości, wbudowany clock
  • Brak wyjścia niezbalansowanego,brak pilota, brak USB, brak możliwości wyłączenia diód na panelu przednim, wygląd - masakra

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Od dostawcy

Ile zapłaciłeś/aś?: poniżej ceny rynkowej

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Odsłuch na własnym sprzęcie

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Odtwarzacze zintegrowane (Rotel 951, MF Electra E924, DVD Pioneer DV610, Pioneer PD-S 06)

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Krell 300iL, Monitory DIY na Focal TC90, ScanSpeak 18W8535, Rotel 951)

Opinia:

Poszukując możliwości poprawienia jakości źródła zacząłem rozglądać się za urządzeniem, które poprawi dźwięk a jednocześnie pozwoli na rozbudowę w przyszłości o odczyt gęstych formatów itp.

 

Amerykański produkt z polskimi korzeniami (marka z USA, prodkukt polski) polecił mi bardzo dobry znajomy, który ze sprzętem studyjnym ma do czynienia non stop. Stwierdził, że jest to urządzenie lepsze dźwiękowo od popularnego ostatnio Benchmark'a DAC1. Należało to koniecznie sprawdzić.

Na początku miałem możliwość posłuchania tego z monitorami studyjnymi bliskiego/średniego pola. Mimo wysokiej jakości - nie są to głośniki dobre do słuchania muzyki w domu - praktycznie brak budowania przestrzeni (jak to monitory bliskiego pola) spowodował, że przekaz - mimo wielu walorów - nie oddawał w pełni mozliwości tego przetwornika.

Dlatego z przyjemnością wypożyczyłem na tydzień to urządzenie.

 

Podłączyłem do posiadanego Rotela poprzez wyjście elektryczne i równolegle z wyjściem analogowym do wzmacniacza - celem możliwości przełączania źródeł.

Pierwsze wrażenie? Brak ewidentnych różnic w stosunku do stuningowanego Rotela 951 - ta sama kultura. Może poza jednym - z powodu wysyłania sygnału wyjściem zbalansowanym - znacznie większa dynamika (o jakies 4 dB) - po wyrównaniu poziomu za pomocą wbydowanego potencjometru pozwoliłem pograć DACowi przez 2 dni. Po tym czasie powróciłem do systemu tylko z Rotelem i to był szok.

Nagła utrata olbrzymiej ilości szczegółów z nagrań, chaos przy nagraniach rockowych, węższa scena dźwiękowa.

Przełączyłem z powrotem na DAC+rotel - ewidentnie lepiej. Po paru minutach słuchania szczegółów przestaje się na nie zwracać uwagę - dźwięk zaczyna oczarowywać tym, co realizator chciał przekazać. Nagrania Dżemu oddają klimat starego socjalistycznego studia nagraniowego przy czym jednocześnie pozwalają odebrać tę całą energię, jaką wokalista miał dla swoich fanów.

Klasyka brzmi po prostu wspaniale - olbrzymia dawka dynamiki dużych składów, przestrzeń wokół sekcji instrumentów a jednocześnie wiernie przekazana barwa każdego z nich.

Mój system zagrał lepiej w każdym aspekcie - szczególnie jednak wysokie tony i bas poprawiły ewidentnie swoją klasę.

Focal pokazuje to co ma najlepszego - z czego można go poznać w Wilson Audio czy Zollerach.

Scanspeak pozwala usłyszeć swój wybitny, jak na swoją wielkość bas: szybki, barwny, nisko schodzący (oczywiście jak na możliwości monitora w obudowie zamkniętej)

 

Mytek to źródło o doskonałym, zrównoważonym brzmieniu, gwarantujące z jednej strony piękną - naturalną barwę, z drugiej zaś porządek i przestrzeń w scenie dźwiękowej, dodatkowo brak ograniczeń skali dynamicznej nagrań. Dźwięk jest namacalny, pełen ekspresji przy tym bardzo kulturalny i wyrafinowany.

 

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy jest bardzo wysokiej jakości - pozwala na rozkoszowanie się dźwiękiem przy dużej kulturze przekazu.

 

Niestety wygląd tego urządzenia wyraźnie wskazuje jego studyjny charakter - panel przedni ma za zadanie przekazania maksymalnej ilości informacji o sygnale: diody poziomu wysterowania sygnału - jak w dyskotece, różne kolory diód wskazujące aktualnie wykorzystywane wejście, wygodne ale paskudne pokrętło "głośności". To wszystko nie bardzo pasuje do wycyzelowanego zazwyczaj sanktuarium audiofila. Na szczęście DAC jest dość nieduży - 1/3 szerokości standardowego klocka Hi-Fi umożliwia jego schowanie w taki sposób, aby nie wyróżniał się za bardzo.

Panowie od designu - Wasze dzieło to wspaniały instrument - ale popracujcie trochę nad wyglądem - przypomina bowiem pracę dyplomową elektryka z zawodówki.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.